Üç aylık  yayın periyodu ile çıkan Aşkar’ın Ocak – Şubat – Mart 2020 tarihli sayısı güçlü bir ses olarak okurunun karşısında.

Genel Yayın Yönetmenliğini Mustafa Melih Erdoğan’ın yürüttüğü Aşkar; Şiir, Türk Müziği, Öykü, Söyleşi, Taarruzname, 10 Pasaj 1 Baraj, Mesûliyet Meselesi ve Kitap bölümlerinden oluşuyor.
 
Yasin Fişne’nin Olmayana Sevgi başlıklı şiiriyle başlayan 53. sayının diğer şairleri ise ; Ümit Çiçekli, Ali Cahit Yılmaz, Çağrı Subaşı, Merve Yaylacık, Burak Çelik, Süreyya Altunkara, Yusuf Aydın, Mahmut Celaloğlu, Ahmet Emerce, Hikmet Çamcı, Abdurrahman Akpınar, Mustafa Emeç, Rahime Kasım, Muharrem Demirci, Muhammed Sarı, Mehmet Tepe, Aziz Mahmut Öncel  ve Mustafa Melih Erdoğan.
 
Aşkar’da uzun süredir Türk Müziği Has Şiirimizdir serlevhası altında yazılar neşreden Mustafa Melih Erdoğan bu sayıda Amir Ateş’in segah şarkısını konu ediniyor.
 
Muhammed Şahin’in Sekunder Bir Mesele başlıklı öyküsü derginin dikkat çeken öyküleri arasında. Bu sayının öykücüleri; Metin Çalı, Özay Erdem, Ayşe Şık ve Ümit Polat.
 
Okuru heyecanladıran bölümler arasında söyleşi bölümü de var. Hüseyin Karacalar’ın sorularını yanıtlayan Özgür Ballı “Astigmat Sarı” üzerine konuştu. Leyla Arsal ise Hayriye Ünal ile gerçekleştirdiği söyleşisinde Hep Tabu’yu konu edindi. Muhammed Şahin, sorularını Veysel Altuntaş‘a yönelterek Altuntaş’ın öykü serüveni üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
Özgür Ballı’nın Bence’si ile başlayan Taarruzname bölümünde Ferhat Nabi Güller, Leyla Arsal ve Yunus Meşe yazılarıyla dikkat çeken isimler oldu.
 
Bir süredir 10 Pasaj 1 Baraj serlevhası altında bir araya gelen Ümit Çiçekli ve Çağrı Subaşı bu sayıda Osman Özbahçe’nin Görevimiz Tehlike isimli kitabını ele alıyor.
 
İdris Ekinci, Mesûliyet Meselesi’nde İsmet Özel Okumalarına devam ediyor. Ekinci’nin bu yazısı İsmet Özel Okumaları yazı dizisinin on dördüncüsü. İsmet Özel’in 16 Ekim 2006 tarihinde yaptığı “Şiir, şiirle örtüşmez” başlıklı konuşmasının metni de Mesûliyet Meselesinde neşredildi.
 
Halime Çakır ise Elif Hümeyra Aydın’ın “Doğum Lekesi”, İrem Ertuğrul’un “Mahalledeki Hayalet”, Eda İşler’in “Kaza Süsü” isimli kitaplarını değerlendiriyor.