Aşkar Dergisi’nin Temmuz – Ağustos – Eylül  2017 tarihli 43. sayısı çıktı. Bu sayının kapağında Eşrefoğlu’na yer veren Aşkar, okurunu şu mısralarla karşılıyor.

Raziyem derdine yarin men şikayet itmezem
Kendü halim söylerem gayri hikayet itmezem

Derd ü mihnet yoldaşımdur bu yola azm ideli
Dost belasından başum bir dem selamet itmezem

Her ne kim Dost’dan gelür sabir ü şakir durmuşam
Aşıkam derdüm yeter özge feraset itmezem

Merve Parlak, İrfan Dağ, İdris Ekinci, Özgür Ballı, Vural Kaya, Esma Koç, Eyüp Aktuğ, Burak Çelik, Cengizhan Genç, Hikmet Çamcı, Yavuz Ertürk, Yunus Emre Altuntaş, Ali Yılmaz, Eray Sarıçam, Mahmut Celaloğlu, Mehmet Biter, Mustafa Ay, Yunus Kadıoğlu, Çağrı Subaşı bu sayıya şiirleri ile katkı sağlayan şairler.

Aşkar’ın öykü bölümünde ise Elif Genç, Muhammed Şahin, Şeyda Arslan, Ebru Aydın, Ayşe Ovalı yer almakta.

Bu sayı, İçimizden Söyleştik VI başlığı altında Hüseyin Karacalar, Merve Parlak ve Esma Koçu konuşturdu.

Taarruzname’de Osman Özbahçe’nin “Karakoçun Şiirinde Kurucu Unsur III”, Özgür Ballının “Belki Derdimize Çara Bir Paslı Çiçek: İrfan Dağ Şiirine İçerden Bakış”, Şule Bülbül’ün “Şair ve Patron Üzerine”, Veysel Altuntaş’ın “Mustafa Ökkeş Evren’den Çocuklar İçin ‘Tersine Dönen Dünya”, Ali Yılmaz’ın “Dünden Bugüne Gelen Tünelle Bugünden Düne Gitmek” yazıları yer alıyor.

Dikine Paralel’de ise Mustafa Melih Erdoğan, Aziz Mahmut Öncel ve İrfan Dağ “Modern Şiir ve Kaygı Bozukluğu” başlığı altında bir araya geliyor.

Mesuliyet Meselesi’ndeyse İdris Ekinci’nin “Peygamber Sözünden Bütün Zamanlara Bir Çevre Temini İçin – İsmet Özel Okumaları 8”, Ferhat Nabi Güller’in “Faiz, Sömürü ve Çevrilen Çarklar Üzerine” yazıları alıyor.

Aşkar 43 dedi, böyle oldu.