“Eve dön! Şarkıya dön! Kalbine dön!” diyerek yoluna devam eden Aşkar Dergisi’nin Nisan – Mayıs – Haziran 2017 tarihli 42. sayısı çıktı.

Mustafa Melih Erdoğan, Osman Özbahçe, İrfan Dağ, Aziz Mahmut Öncel, Özgür Ballı, Yasin Fişne, Çağrı Subaşı, Seyit Köse, Emre Miyasoğlu, Eray Sarıçam, Ali Yılmaz, Esma Koç, Örsan Gürkan Ablak, Mehmet Biter, Burak Çelik, Hikmet Çamcı bu sayının şairleri.

Öyküde ise Erol Yıldırım, Osman Koca, Ayşe Ovalı, Kevser Özdamar, Ebubekir Elmastaş ve Muhammed Şahin yer alıyor.

Bu sayının söyleşilerinde “İçimizden Söyleştik III” başlığı altında Hüseyin Karacalar’ın sorularını Hikmet Çamcı yanıtladı. “İçimizden Söyleştik IV” başlığında ise Yavuz Ertürk’ü, Karacalar’a cevap verirken okuyacağız.

Taarruznâme’de Osman Özbahçe’nin “Karakoç’un Şiirinde Kurucu Unsur – III”, Özgür Ballı’nın “Bence”, Seyit Köse’nin “Uçlu Bucaklı İmaj, Uçsuz Bucaksız Şiir”başlıklı yazıları okurları karşılayacak.

Bu sayının Mesuliyet Meselesi’nde İdris Ekinci ve Ferhat Nabi Güller var. Ekinci, İsmet Özel okumaları dizisine yedinci yazısıyla “Etmediğini Bulamamak veya Bir Güneş Olarak Batabilmek” başlığı altında devam ediyor. Güller ise “Affedilme Ümidimizin Beslendiği Sığınak: Türk Şiiri” başlıklı yazısı ile 42. sayıya katkı sunuyor.

Aşkar, “42” dedi. Böyle oldu.

twitter.com/askardergisi
İletişim: http://www.askardergisi.com/iletisim/