Aşkar Dergisi’nin Ocak – Şubat – Mart 2017 tarihli 41. sayısı çıktı. 10. yılının ilk sayısını çıkaran Aşkar, kapağında Karacaoğlan’ın şu mısraları ile okurunu karşılıyor.
“Karacoğlan der ki ismim överler, / Ağu oldu yediğimiz şekerler, / Güzel sever deyi isnad ederler, / Benim haktan özge sevdiğim mi var?”
Osman Özbahçe, Özgür Ballı, Aziz Mahmut Öncel, İrfan Dağ, Eray Sarıçam, Hikmet Çamcı, Merve Parlak, Ali Yılmaz, Eyüp Aktuğ, Yasin Fişne, Yunus Kadıoğlu, Yunus Emre Altuntaş, Burak Çelik, Mehmet Biter, Mustafa Ay, Çağrı Subaşı, Örsan Gürkan Aplak, Seyit Köse, Şafak Tarhan, Yavuz Ertürk bu sayının şairleri.
Öykü bölümünde ise Akif Hasan Kaya, Ayşegül Genç, İsmail Demirel, Metin Çalı öyküleri ile yer alıyor.
Hüseyin Karacalar, İsmail Demirel ile ilk kitabı “Maçı Kaybettik” üzerine konuştu.
Bu sayının Mesuliyet Meselesi bölümünde ise İdris Ekinci, Ferhat Nabi Güller ve Merve Demirkıranın yazıları yer aldı.İdris Ekinci’nin ; “İtikatta İsmet Özel Amelde Müptezel” başlıklı yazısı, Ferhat Nabi Güller’in ;”İlmin Âlimi, Bilginin Cahili” başlıklı yazısı ve Demirkıran’ın “Bir Veda Konuşması” başlıklı yazısı bu bölümü oluşturdu.
Taaruznâme bölümünü Osman Özbahçe’nin “Karakoç’un Şiirinde Kurucu Unsur – II”, Özgür Ballı’nın “Bence”, Eray Sarıçam’ın “Pasaportsuz Türk ya da Gerçek’in Bugünü”, Seyit Köse’nin “Şairin Müktesebatı”, Merve Parlak’ın “Hevesken Elzem Oldu” yazıları oluşturuyor.
Aşkar’ın Dikine Paralel bölümünde ise Aziz Mahmut Öncel, İrfan Dağ ve Mustafa Melih Erdoğan “Şair ve Millet Şuuru” başlığı altında buluşuyor.
Aşkar son sayfasını ise 2016 fihristine ayırdı. Aşkar 41 dedi, böyle oldu.